Moeten we alle tieners van 12 tot 18 jaar vaccineren tegen het coronavirus?

Moeten we ook tieners van 12 tot 18 jaar vaccineren tegen het coronavirus? De meningen zijn erover verdeeld. Volgens demissionair minister de Jonge is dat belangrijk, maar de Wereldgezondheidsorganisatie vindt het (nog) niet nodig.
Begin juni werd bekend dat ook tieners van 12 t/m 17 jaar met een medische aandoening gevaccineerd kunnen worden tegen het coronavirus. Ze kunnen ingeënt worden met Pfizer/BioNTech en krijgen eind juni een brief van de GGD. Of dit ook voor alle tieners gaat gelden? Dat is nog niet bekend. Demissionair minister de Jonge wacht op het advies van de Gezondheidsraad.
Wel spreekt de Jonge zicht positief uit over het vaccineren van alle tieners van 12 tot 18 jaar tegen het coronavirus. ‘Vanuit epidemiologisch oogpunt zeg ik: sowieso doen. Vanuit maatschappelijk oogpunt zeg ik ook: absoluut doen. Zoveel jongeren hebben al onderwijs gemist.’ Het vaccineren van tieners laat de R-waarde met 15% dalen, zeggen de Jonge en Jaap van Dissel van het RIVM.
Anderen zeggen dat het daar niet alleen om moet gaan. Het moet ook nut hebben, stelt dr. Patricia Bruijning, kinderarts en epidemioloog bij het UMC Utrecht. Ook het Artsen Covid Collectief is bezorgd. Er is niet voldoende wetenschappelijk bewijs en onderzoek gedaan naar het inenten van gezonde kinderen. Volgens de WHO is het vaccineren van tieners tegen het coronavirus nu niet nodig. De organisatie noemt ook het gebrek aan bewijs en stelt daarnaast: ‘Kinderen en adolescenten hebben doorgaans een mildere ziekte dan volwassenen. Kinderen moeten echter de aanbevolen kindervaccins blijven krijgen.’
Bron: Metro Nieuws
Colofon: FloorZorgt is jouw online zorgmagazine! Op dit moment lezen 80.000 unieke zorghelden mij maandelijks. Door middel van inspirerende blogs, relevante producten (kijk snel in mijn webshop!) mooie artikelen en zorgnieuws houd ik jou op de hoogte van alle ontwikkelingen in de zorg. Heb je mijn mobiele app al gedownload en volg je mij al op Facebook, Instagram of Linkedin? Wil je adverteren? Stuur me dan een mailtje en ik neem z.s.m. contact met je op of bekijk de mogelijkheden alvast hier. Ook ik maak weleens een foutje ;-) Heb je er één gezien? Mail het me. Ik ben je dankbaar!
Reageren op dit bericht?
Om te kunnen reageren op dit bericht moet je ingelogd zijn. Klik hier om in te loggen.